Az iskola ÖKO-csoportjával már tavaly nyáron megkezdtük az ötletelést, hogyan tudnánk az új területből a legtöbbet kihozni. A gyerekeknek kiírtunk egy pályázatot, ők mit és hogyan szeretnének megvalósítani. A remek ötletek alapján a tavasz első napjain kialakítottuk az Iskolakertet sok-sok ágyással, ültettünk gyümölcsfákat és bokrokat, rovarhotelt, kerti tavat, és szénabálás pihenőfotelt is készítettünk. A teljes erdős részt megtisztítottuk a több éves gaztól, így még több bunker épülhet benne. Szülői segítséggel megépült a madárles, és kihelyeztünk egy odút, amibe webkamera is került, így nemrég 12 cinegetojás kikelését követhettük figyelemmel, és bizony lassan kirepülnek az első kis fiókák. A bejárattal szembeni rész parkosításában és gondozásában is alaposan kiveszik a részüket a gyerekek, locsolnak, kapálnak, ültetnek.

A sok munka gyümölcsét is élvezhetjük lassan, már "leszüreteltük" az első újhagyma termést, amiből minden osztálynak jutott kóstoló és sokan nagyon lelkesen mesélték, hogy milyen finom, eddig nem szívesen kóstolgatták... Hát, lesz még mit próbálgatni, mert az Iskolakertben még sok ízletes vitaminbombát termesztgetünk! Persze ötletből is van még bőven…